UZTURVIELAS AKNU VESELĪBAI

Aknas veic aizsargfunkciju – tās attīra organismu no kaitīgām vielām, saista un oksidē brīvos radikāļus un pārstrādā citas vielas, kas uzkrājas organismā. Aknām ir būtiska loma gremošanā. Ņemot vērā visu, ko mūsdienu cilvēks elpo, dzer un ēd, jāteic, ka aknām darba netrūkst.

Rudenī un ziemā aknām parasti jādara grūtāks darbs nekā vasarā, kad mēs lietojam vairāk šķidruma, ēdam augļus, zaļumus – tas viss sniedz atslodzi, palīdz aknām tīrīties pašām un tīrīt organismu. Citos gadalaikos uzturs lielākoties ir smagāks, līdz ar to slodze aknām pieaug.

Uzturvielas, kurus iekļaut uzturā

Hlorofils: zaļais pigments augu šūnās, kas veicina toksīnu izvadīšanu no organisma, uzlabo plaušu un aknu darbību, ārstē iekaisumu, uztur normālu asinsriti, atjauno un aktivizē organisma šūnas, stiprina imūnsistēmu un pat palīdz novērst vēža rašanās.

Burvju produkti: spināti, salātu lapas, brokoļi, pētersīļi, dilles, sparģeļi un visi citi dārzeņi un augļi, kuri ir zaļā krāsā.

braz-nutSelēns: spēcīgs antioksidants, kas pasargās no vides faktoru kaitīgās ietekmes, samazina toksisko slodzi aknām.

Burvju produkti: Brazīlijas rieksti, zivs, jūras veltes, pilngraudu produkti, cūkas, liellopa, jēra, putnu gaļa.

avocado21Glutations: olbaltums, kas tiek producēts aknās un darbojas kā smago metālu un medikamentu atindētājs, kā arī palīdz neitralizēt alkohola un smēķēšanas negatīvo ietekmi uz organismu.

Burvju produkti: Avokado, sparģeļi, valrieksti un arbūzs.

Katehīni: antioksidants, kas veicina aknu darbību.

Burvju produkti: Zaļā tēja, vīnogas, āboli, lēcas un zaļie zirnīši.

Turmeric (Curcuma) Powder Isolated on White BackgroundKurkumīns: jau sen izmanto praksē Ajurvedas medicīnā, lai nostiprinātu aknu darbību. Tas palīdzēt atjaunot aknu šūnas, palielinot žults plūsmu un veicinot toksīnu izvadīšanu.

Burvju produkti: kurkuma.