Camino de Santiago – Camino Portugués

Camino de Santiago jeb Svētā Jēkaba ceļš ir pasaulē labi pazīstams svētceļotāju ceļš uz iespējamo apustuļa Jēkaba atdusas vietu Santiago de Kompostela. Santiago ceļa sākuma punkts nav noteikts, to var sākt pat no savu mājas durvju sliekšņa, bet, runājot konkrēti par Portugāļu ceļu,  pārsvarā tomēr ceļotāji izvēlās to sākt kādā no ceļa galvenajiem sākumpunktiem:

  • Lisabona – ap 612km
  • Porto – ap 240km vai ap 260km
  • Tui – ap 119km

Portugāļu ceļš ir otrais populārākais aiz Franču ceļa. Ceļš ir apzīmēts ar īpašu simboliku – ceļu norādes ir dzeltenas bultiņas un Sv. Jēkaba simbols ir jūras gliemežnīca, kas ir atrodama visa ceļa garumā.


Leģenda

Leģenda vēsta, ka Svētais Jēkabs bija devies uz Spānijas ziemeļu provincēm sludināt Kristus mācību, bet, atgriežoties Palestīnā, 44.g.p.m.ē. pēc ķēniņa Heroda Agripas pavēles tika nogalināts. Jēkaba mācekļi Sv. Jēkabu mirstīgās atliekas nogādājuši Spānijā un apbedījuši kādā nomaļā vietā. Pēc deviņiem gadsimtiem, kāds mūks-vientuļnieks šajā vietā redzēja sapni par spožu zvaigzni, zem kuras apglabāts kāds svētais. Šo ziņu mūks pastāstījis vietējam bīskapam. Pēc pīšļu atklāšanas apstiprinājās, ka tās ir Svētā Jēkaba mirstīgās atliekas. Pateicoties spožajai zvaigznei, kas veda Jēkaba mācekļus un vēlāk parādījās arī mūka sapnī, šī vieta ieguvuma nosaukumu Campus Stellae (tulkojumā no latīņu valodas – zvaigznes lauks). Savukārt Santiago tulkojumā no spāņu valodas – Svētais Jēkabs. Šajā vietā, Santiago de Kompostela, tika sākta katedrāles būvniecība un uz to sāka plūst svētceļotāju straumes.


 

Portugāļu Santjago ceļš

Detalizēti par Portugāļu Santjago centrālo ceļu (Central Way) Ceļa segums un vide Ceļā ir sastopami ceļi ar asfaltbetona segumu, akmeņaini zemes ceļi un arī bruģakmens ceļi. Nav iespējams pilnīgi izvairīties no satiksmes ceļiem, taču šajā maršrutā tie ir tikai dažās vietās. Lielāko daļu laika būs jāpavada uz lauku ceļiem vai taciņām, kas krustojas ar pilsētvides … Turpināt lasīt Portugāļu Santjago ceļš

Mantu saraksts

Drēbes, apavi un aksesuāri Lafuma pārgājiena zābaki – jabūt jau iestaigātiem, citādāk būs problēmas ka man Hi-Tech zandeles – pastaigām vakaros, dušas apmeklējumiem un atslodzītei 2gab. šorti – vieni ikdienas iešanai, otri vakara pastaigām (ikdienas iešanas šortus tur pat arī izmetu, jo tie patiesībā bija manis sagrieztas Nike kļošu bikses) Garie legingi – aukstam laikam, … Turpināt lasīt Mantu saraksts

Mans stāsts

Buen Camino (tulkojumā – laimīgu ceļu)! Ja kāds man būtu teicis, ka es, viena pati, ar smagu mugursomu, došos uz Portugāli, lai ietu vairāku simtu kilometru pārgājienā līdz kādai katedrālei Spānijas pilsētiņā, es nekad tam nebūtu noticējusi. Ir dzirdēts, ka cilvēki pat iet ceļā, lai notievētu, bet lai arī kāds bija sākotnējais iemesls, kāpēc doties … Turpināt lasīt Mans stāsts

1.dienas pārskats (01.09.2016)

No Porto līdz Vilarinho Distance – 27km Veiksmīgi tikusi līdz Porto ap plkst.22, devos uz savu pirmo naktsmītni 15 minūšu gājiena attālumā no lidostas. Gulēju sešvietīgajā istabiņā, divstāvu gultas pirmajā stāvā. Pirmo reizi man tāda pieredze, nekad iepriekš neesmu bijusi tādos hosteļos, lai gan arī šis ceļojums man ir kaut kas neiedomājams un līdz ar to … Turpināt lasīt 1.dienas pārskats (01.09.2016)

2.dienas pārskats (02.09.2016)

No Vilarinho līdz Barcelos Distance – 28km Nakts pagāja labi. Piecēlos plkst.6.20, ap 6.40 izgāju no alberģes. Ārā migliņa, svaigs gaiss, silts. Viss labi, kājas iet, sāp tikai potītes. Šajā sakarā uzrakstīju fizioterapeitam, katram gadījumam, lai varu kā līdzēt. Brokastīs ēdu enerģijas batoniņu un proteīna batoniņu. Šodien galapunkts ir pilsēta Barcelos, 27km. Ceļš ir bruģēts, visapkārt … Turpināt lasīt 2.dienas pārskats (02.09.2016)

3.dienas pārskats (03.09.2016)

No Barcelos līdz Ponte de Lima Distance – 32km Piecēlos šodien 4.30 un jau pēc 10 minūtēm biju ārā no naktsmājām. Gulēju drēbēs, lai no rīta nekaitinātu citus, pa nakti jutu sāpes kājās. Plkst. 4.40 vēl ir tumšs, zvaigznes debesīs un klusums uz ielām, patīkami silts. Kamēr filmēju nedaudz aizmaldos, bet ātri vien atrodu pareizo … Turpināt lasīt 3.dienas pārskats (03.09.2016)

4.dienas pārskats (04.09.2016)

No Ponte de Lima līdz Rubiães Distance – 17km Nakts bija karsta, bet varēja just svaigu gaisu ieplūstam caur balkonu, patīkami. Pirmo nakti guļu guļammaisā, bet rāvējslēdzēju netaisu ciet, sedzos ar vieglu šallīti. Pie gultas ir skapis, kurā stāv mana soma, sapakota, lai var ātri paķert pirms došanās ārā. Šonakt gulēju labi, kā jau katru … Turpināt lasīt 4.dienas pārskats (04.09.2016)

5.dienas pārskats (05.09.2016)

No Rubiães līdz Tui Distance – 23km Modinātājs nozvanīja plkst.5 no rīta un es gulēju tālāk. Ap 5.30 sāku palēnām taisīties ceļā. Kājām labāk nepalika, tāpēc es izdomāju doties ceļā ar zandelēm. Skats droši vien labs, sapampusi, kliba, ar zeķēm un zandelēm kājās, bet šeit tam nav ne mazākās nozīmes, vismaz priekš manis. Ceļā dodamies … Turpināt lasīt 5.dienas pārskats (05.09.2016)

6.dienas pārskats (06.09.2016)

No Tui līdz Redondela Distance – 23km Modinātājs noskan plkst.4 un es uzreiz ceļos augšā. Pēc pusstundas es jau eju ārā no alberģes, šķiet, esmu viena no pirmajām. Ārā ļoti tumšs, pilsētā gan ir apgaismojums, bet tikko kā izeju no pilsētas centra, jāslēdz savs lukturis telefonā, jo vakar bija slinkums iet uz veikalu pēc baterijām … Turpināt lasīt 6.dienas pārskats (06.09.2016)

7.dienas pārskats (07.09.2016)

No Redondela līdz Pontevedra Distance – 31km Šodien apzinājos, ka kopš vakardienas manī ir kaut kas mainījies attiecībā uz šo ceļu. Nezinu kā to izskaidrot, ir citādāk, iekšā virmo kāda neparasta un ļoti patīkama sajūta.  Es iemīlēju ceļu vakardien, tas man neliekas vairs par grūtu un tas man palicis ļoti nozīmīgs. Mans garīgais ceļš sācies … Turpināt lasīt 7.dienas pārskats (07.09.2016)

8.dienas pārskats (08.09.2016)

No Pontevedra līdz Caldas de Reis Distance – 21km Naktī Rafaels krāca un daudzi mēģināja izdvest īpašas skaņas, lai viņš pamostos un pārstātu to briesmīgo troksni. Man bija aizbāžņi un man baigi netraucēja, jo tajā laikā cīnījos ar internetu. Nedaudz vēlāk pie manis piegāja sieviete no Amerikas un jautāja, vai man netraucē Rafaela krākšana un iedeva … Turpināt lasīt 8.dienas pārskats (08.09.2016)

9.dienas pārskats (09.09.2016)

No Caldas de Reis līdz Padrón Distance – 19km Vakar bija garīgo spēku izsīkuma diena. Piezemēšanās, pietuvošanās sev un savam garam. Laikam šai dienai vajadzēja notikt, lai viss piedzīvotais tiktu apstrādāts zemapziņas līmenī. Vakar atstāju zīmi no sevis, ierakstu otrā stāva gultas redelēs, blakus daudzām citām. Šodien pamodos ap plkst.6 un kā jau parasti 30 … Turpināt lasīt 9.dienas pārskats (09.09.2016)

10.dienas pārskats (10.09.2016)

No Padrón līdz Santiago de Compostela Distance – 24km Nakts šķiet gara, tās vidū dzirdu nepārspējamu krākšanas simfoniju, bet ieliekot izkritušos ausu aizbāžņus, netraucēti guļu tālāk. Cilvēki ceļas jau pirms četriem, bet es atļauju vēl sev pagulēt, jo sarunājām ar Rafaelu startēt plkst. 5. Modinātājs nepaspēj noskanēt, ka esmu jau augšā līdz ar citu portugāļu … Turpināt lasīt 10.dienas pārskats (10.09.2016)

Dzimšanas diena pasaules malā – Finisterre (11.09.2016)

No Santiago de Compostela līdz Finisterre Pa nakti dzirdēju ceļotājus taisāmies un biju patīkami atvieglota, jo es vēl drīkstēju palikt savā gultiņā un baudīt miedziņu. Pamodos īsi pirms modinātāja. Vēl miegainām acīm sāku lasīt sasūtītos dzimšanas dienas novēlējumus. Asaras bira no laimes par tiem skaistajiem vārdiem. Katra cilvēka apsveikums to prieku vairoja. Pamazām sāku rosīties, … Turpināt lasīt Dzimšanas diena pasaules malā – Finisterre (11.09.2016)