1.dienas pārskats (11.08.2017)

No Chamonix līdz Argentière

  • Distance – 8km
  • Laiks – 2h

Agri no rīta izlidojām no Rīgas uz Ženēvu. Šeit līst lietus un gaisa temperatūra ir 13 grādi, turpretī Rīgā vasaras siltums. Pāris stundas paliekam lidostā, tad ar autobusu dodamies uz Franciju, pilsētu vārdā Šamoni (Chamonix).

Mūsu ceļš ari sākas Šamoni, Mont Blanta pakājē. Pilsētā iebraucām ap plkst.14. Šodien mēs plānojām noiet 8km līdz nākamajam galapunktam Argentière, kur mēs atrastu perfektu vietu, kur uzsliet mūsu lakžerī naktsmītni (pa kluso, ne visai legāli).

CFB18A8C-00CA-411C-AF87-73537E3BB5FFLaikapstākļu dēļ, domājām mainīt plānu un pārlaist nakti te pat, lai rīt ar skaidrām debesīm dotos garā ceļā, apvienojot divas dienas vienā. Pieteicāmies Airbnb istabiņas īrei, te pat pilsētas centrā, kamēr gaidījām atbildi, izstaigājām visu pilsētiņu un ap plkst.16 mums paziņo, ka, diemžēl, nevarēs mūs pieņemt. Variantu īsti nepaliek, jo naktsmītņu cenas ir ļoti augstas. Istabu būtu dabūjuši par 82€ (uz abiem) un tas bija vienīgais “lētais” variants, numuriņu cenas sākot no 150€. Apzinoties to, ka mums vēl ir 12 neprognozējamas dienas priekšā un mēs nezinām vai izdosies atrast placīti mūsu “mājiņai”, izlemjam iet pēc plāna. Ap to laiku ir norimis lietus, ir vēss, bet ne auksti. Sapirkušies pārtiku pāris dienām, ap plkst. 17.30 dodamies ceļā, prom no pilsētiņas.

Tā kā man ir ģeogrāfiskais kretīnisms, pirms izejam uz pareizā ceļa, kādu stundu zaudējam maldoties pa takām.

C9C9662D-FDC5-4027-B4EE-AD1879EA6A73Tā nebija viegla diena kā aprakstīts ceļvedī, it nemaz! Bija ļoti grūti, ceļš veda kalnā gandrīz visu laiku Abi bijām ļoti saguruši. Līdz ar krēslu ap plkst.20 sasniedzām Argentière. Tajā brīdī neko vairs negribējās kā tik nomest smagās somas un iet gulēt, bet mums bija jāatrod vieta, kur šo vēlmi īstenot. Tā mēs devāmies tālāk, ārā no pilsētas, uz mežu. Pēc 20 minūšu gājiena, iebridām mežā, netālu no kādas mājiņas, tur atradām plakanu vietu, prom no ceļa, kur uzsliet telti. Tumsā saslējām telti un metāmies iekšā. Lietus pilināja visu nakti, ilgi nevarēju sasildīties un nācās klausīties meža skaņās.

This slideshow requires JavaScript.

Nākamā diena

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s