12. un 13. dienas pārskats (22.08.2017)

No Gruben līdz St.Niklaus

  • Distance – 16km
  • Laiks – 7.5h

Gulēju kā bērns, bija silti un patīkami gulēt gultā zem sedziņas. Šodien viss ir labi, esmu izgulējusies un gatava pievarēt pēdējos kilometrus. Šodien ir pēdējā diena, kad jāiet kalnā (2894m), jānoiet 16km, 6km no tiem ir jāiet kalnā un pārējie no kalna. Šodien ir skaista diena, skati ir apbrīnojami, spīd saulīte un noskaņojums arī labs.

Virsotnē uzpūš auksts vējš, bet tiklīdz tiekam zemāk, ir karsti. Šoreiz grūtākais šķiet nebeidzamais ceļš no kalna. Sāp gan pirkstiņi, gan ceļi, karstums arī nedaudz nomoka, bet labāk tā, nekā aukstums.

Kad tiekam lejā, pirmais pēc plāna mums ir veikala apmeklējums un tad mēs dodamies ar autobusu uz kempinga vietu, 3km no centra, kuru atradām maps.me kartē, jo ceļvedī nebija pieminēts. Aizbraucot līdz pieturai, kura atrodas netālu no kempinga, redzam, ka kempinga vairs tur nav. Abiem dusmas, rezerves plāns nav, esam noguruši, izsalkuši un sasvīduši. Braucam ar autobusu atpakaļ uz centru. Kamēr braucam, meklējam naktsmītņu variantus. Ceļvedī rakstīts, ka ciemā ir viens hotelis un divas pansijas. Booking’ā rāda, ka hotelis ir pilns. Dodamies uz vienu no pansijām, bet tās vairs tur nav, palikusi izkārtne, bet viss ciet un nestrādā. Otru tā arī neatradām. Ejam uz vienīgo hoteli pārliecināties, ka tiešām nav vietu un pie reizes noskaidrot, kur vēl varam pārnakšņot. Ļoti laipna recepcijas darbiniece, apstiprina, ka brīvu vietu nav un paziņo, ka ciemā viss ir slēgts, nav ne pansiju, ne kempinga vietu, ne arī citu iespējamo naktsmītņu. Uzzinot, ka mēs nogājuši garo ceļu, mēģina noskaidrot vai blakus ciemā ir brīvas vieta hotelī, izrādās, ka ir, bet par kosmisku cenu un līdz tam vēl ir jābrauc ar vilcienu. Tad nu tai mirklī mums radies cits plāns.

Tā mēs šodien tikām līdz galapunktam, Zermatt pilsētai un guļam kempingā te pat centrā. Rītdien nav jāiet paredzētie 18km, nav jāsatraucas par naktsmītni un kāju sāpēm. Spontāni, neplānoti, bet tik un tā forši!

23.08.2018 Zermatt – vairs kilometrus nav jāskaita

Walker’s Haute Route oficiāli ir beidzies! Šodien izstaigājām Zermatt pilsētu, lēnām, bez steigas, bez mugursomām un kāju sāpēm. Bija grūti, bet noteikti tā vērts! Mums ļoti patika!

This slideshow requires JavaScript.

Iepriekšējā diena

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s