3.dienas pārskats (13.08.2017)

No Trient līdz Champex

  • Distance – 14km
  • Laiks – 8h

Bija auksta nakts, spiedos klāt pie Andra, lai tas galīgi manā guļammaisā nenosalst, pašai arī bija auksti. Pat vakarnakt mežā bija siltāk nekā šonakt. Pa nakti sāpēja kreisā kāja, gan augšstilbs, gan ikrs.

C2F4E08A-9C96-4363-8DA8-9CCA3F695F3CBrokastīs auzu pārslu putra un kafija. Daudzi kemperi jau aizgājuši agri no rīta, daži taisās kopā ar mums. Izejam plkst.9.10 un šiet jau sākas nebeidzamais ceļš augšup. Sākumā ceļš ved pa meža taku, tad sākas kalnu takas, ar lieliem un maziem akmeņiem. Gāja ļoti smagi, 4h gājām kalnā līdz pat virsotnei 2665m augstumā. Šodien raudāju, palika sevis žēl. Es gāju augšā ļoti lēnā tempā, jāpiemin, ka es nesu 9kg smagu mugursomu uz pleciem. Kad tiku virsotnē, biju beigta, un, diemžēl, fantastiskais skats palika otrajā plānā uz kādu laiku.

Apbrīnoju cilvēkus, kuri tur pat pa kalniem skrien kā kalnu kazas, vai tos, kas nes bērnus līdzi uz muguras (krēsliņā).

E16ED810-28F4-4C15-BAD1-648B44E1E8D9Ieēdām maizītes, pasēdējām, uztaisījām foto un bija laiks iet lejup, kalna otrā pusē. Sākumā iešana lejā sagādāja grūtības, jo takas kā tādas nav, ir milzīgu un mazāku akmeņu grēda, katrs pats atbild par savu drošību. Ir ļoti vienkārši paslīdēt vai izmežģīt kāju šajā posmā. Pēc kādas 1km ceļš paliek patīkamāks. Man iet daudz, daudz vieglāk, nav jāapstājas vispār. Tā mēs cilpojam lejā kādas 3h, līdz beidzot ir līdzens ceļš un mēs atnākam līdz kempinga vietām.

Palikšana izmaksā 27CHF un šeit ir duša, smagi nopelnītā balva! Uzslējuši telti, ejam dušā un vēlāk dodamies uz šīs dienas galamērķi – ciematu Champex. Jāiet 30min., ceram tur iepirkt pārtiku nākamajām dienām. Aizejot līdz ciematam, izrādās, ka veikals ir jau ciet. Bet būs vaļā rīt. Izdomājam pavakariņot vietējā restorānā, pasūtījām spaghetti bolognese (27CHF). Sākumā mums atnesa baltmaizes šķēles, kad Andris visas apēda, atnesa veselu groziņu. Vēlāk pasniedza pašu ēdienu – makaronu,  kartupeļu un siera sacepums (kā Andris teica “stūķis vien ir”). Porcija bija liela un mēs bijām pelnījuši daudz ogļhidrātu. Pilniem vēderiem gājām atpakaļ uz kempinga vietu. Tās 30min. atpakaļceļa arī nebija vieglas, bet salīdzinot ar mūsu šīs dienas piedzīvojumu – tīrais nieks.

Ejam gulēt plkst.21. Rīt gaidāma vieglā diena.

This slideshow requires JavaScript.

Iepriekšējā diena     Nākamā diena

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s