4.dienas pārskats (14.08.2017)

No Champex ldz Le Châble

  • Distance- 13km
  • Laiks – 7h

Pamodāmies plkst.7.30. Muskulīši sāp, bet šodien ir atslodzes diena, kalnā nav jākāpj. Pabrokastojuši, ejam uz ciemata centru iepirkt pārtiku pāris dienām, nopērkam svaigu graudu maizīti, tunci, iecienītos Uncle Bens rīsus un divas zupiņas. Pārējo plānojam iegādāties nākamajā ciematā. Šodien ir ļoti silti, beidzot var iet šortos.

Pametot ciematu, ceļš ved tikai uz leju, sākumā pa meža taku, tad pa lauku ceļu gar pļavām, gar nelielām saimniecībām, aitu ganībām. Ceļš ļoti atgādina Latvijas lauku ceļus, ja vien nepaceļ skatienu augstāk, kur redzami varenie kalni. Paliek karsti, saule kož. Pēc pāris stundām tiekam mazā ciematā ar skaistām mājiņām, bruģētu ceļu un centrālo laukumiņu ar strūklaku, veikaliņu nekur nemanām. Iegājām vietējā kafejnīcā iedzert aukstu dzērienu un noķert WiFi. Vēlāk dodamies meklēt norādes, kur iet tālāk, maldoties ieraugam Migros lielveikalu, tur sapērkamies vēl ēdienu un ejam atpakaļ uz centrālo laukumu, lai saprastu, kur doties tālāk. Turpat piesēžam un paēdam maizītes.

Vēlāk 30 grādu karstumā un smagākām somām, maldāmies meklējot norādes, pēc kāda laiciņa, saules samocīti, atrodam īsto virzienu pēc maps.me kartes  un dodamies tai virzienā, pēc kāda laika parādās arī norādes. Neliels posms augšup īstā peklē un tad atkal meža taka gar upīti. Skatoties uz zilganbalto upi, skaļi sapņoju izpeldēties. Mums par laimi, ceļš atved pie karjera ar caurspīdīgu ūdeni, neko daudz nedomājot, ejam ūdenī. Ūdens ir silts, patīkami atvēsina. Tas bija sapņa piepildījums, fantastiska sajūta!

6408F622-029B-49B4-A2DB-A5F6C91C780DPēc peldes 30min. laikā sasniedzām galamērķi, ārā jau 33 grādi. Tā kā rītdiena mums solās būt ļoti grūta – kāpiens 2457m augstumā, pēc iepriekšējās izpētes, tika nolemts šo posmu atvieglot un izbraukt ar gaisa vagoniņu līdz augstākajam punktam un no turienes soļot līdz rītdienas galamērķim.

Ierodoties ciemata centrā noskaidrojam pacelšanās izmaksas un rezervējam naktsmītnes, jo virsotnē ir tikai viens “hostelis”. Šajā ciemā nav kempinga vietu un tuvākās atrodas 5km attālumā, tāpēc nolemjam šodien nakšņot nelegāli. Paliekam pie karjera, diži noslēpties nesanāk, ceram, ka kemperu heiteri (cilvēki, kuriem nepatīk, ka mēs te paliekam) neuzradīsies. Šeit mēs pavakariņojam un gaidām, kad visi cilvēki aizbrauks prom, lai uzceltu telti. Kā par nelaimi, visu laiku notiek kustība, vieni aizbrauc, otri atbrauc un tiklīdz mēs izlemjam celt telti, teritorijā izmet līkumu arī policijas patruļa.

Laikam jau mēs paši sevi sabaidījām vairāk, jo visiem ir vienalga. Nevarētu teikt, ka gulēju baigi labi, murgoju par to, ka mūs grib nogalināt par nelegālo kempingošanu, Andris arī esot murgojis, ka mūs policija savākusi, jo uzcēluši telti tieši pie ieejas kaut kādā parkā. Viss ir labi, dzīvi, veseli, nesodīti, nenoķerti.

This slideshow requires JavaScript.

Iepriekšējā diena     Nākamā diena

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s