5.dienas pārskats (15.08.2017)

No Le Châble līdz Cabane du Mont Fort (2457m)

  • Distance – 12km
  • Laiks – 7h

Pamodāmies pirms plkst. 7, pie karjera jau bija sabraukušas vismaz 7 mašīnas un makšķernieki otrā krastā ķēra zivis. Ātri salikām telti, paēdām auzu pārslu putru un devāmies atpakaļ uz ciemata centru. Šeit mēs gaidām savu gaisa kuģi un braucot augšā it nemaz nejūtamies slikti, šodien ir karsti un ar kājām mērot 9km kalnā nepavisam nekārojas.

Ar gaisa vagonu aizbraucām līdz pirmajai pieturai – Verbier (slēpošanas kūrortvieta). Nedaudz atgādināja Šamoni, daudz brendīgo veikalu, atpūtas kotedžas, restorāni. Ieliņas sakoptas, mājiņas gaumīgas no īsta koka un akmens, skaisti-viss priekš tūristiem. Šeit mēs izmetam apli, atrodam pārtikas veikalu, nopērkam auglīšus un ejam uz kafejnīcu dzert kafiju. Pēc apm.1.5h dodamies ar gaisa vagonu uz Les Ruinettes, ziemā šajā vietā sākas slēpošanas trase, bet vasarā te braukā ar velosipēdiem un lido ar paraplānu. Mūsu šodienas galamērķis ir 1.5h gājiena attālumā. Ceļš ir ļoti patīkams, visapkārt kalni, neesam saguruši un nomocīti, tāpēc var izbaudīt ceļu un burvīgās ainavas. Taka pilna ar sienāžiem.

Drīz vien esam klāt mūsu šīs dienas naktsmītnē. Pirmā diena, kad paliksim iekštelpās (37CHF). Šeit pūš vēss vējš, tāpēc vien teltī negribētos palikt. Esam klāt ap plkst.13, terasē ir galdiņi, kur cilvēka ietur pusdienas. Noskaidroju, ka līdz plkst.16 būs jāpagaida kamēr tiks sakārtota guļamistaba (58 vietas). Pa to laiku paēdam pusdienas un pasēžam saulītē. Te ir WiFi, kurš ik pa laikam pazūd un tas ir labi, jo aiz gara laika var izmasēt sāpīgos muskulīšus. Ap plkst.16 ieņemam savu privāto istabiņu ar divām gultām. Šeit par dušu jāmaksā atsevišķi, par 5CHF iedod žetonu, kuru jāiemet aparātā, lai dabūtu ūdeni. Tikmēr ir atsevišķa istabiņa ar garu izlietni un vairākiem krāniem, kur var tecināt gan auksto, gan karsto ūdeni par brīvu.

Vakariņās mums sausā zupiņa, apēdām ar lielu baudu. Ejam gulēt jau ap plkst.20, savās gultās, ar spilvenu un segu. Cik maz vajag pilnai laimei. Naktī ūjināja vējš, bet gulējām ļoti labi, siltumā.

This slideshow requires JavaScript.

Iepriekšējā diena     Nākamā diena

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s