8.dienas pārskats (18.08.2017)

No Arolla līdz Les Haudères

  • Distance – 8km
  • Laiks – 3h

BE489C1E-062C-4924-9EE4-809BA5778219Šorīt mūs modina helikopters, kurš riņķo apkārt ciemam, nogādājot kaut ko, kas piekārts garā striķī.

Pavisam laiski šodien pošamies ceļā. Saplūcu piparmētras tējai, te pat pie recepcijas dobe ar uzrakstu “free herbs” (garšaugi par brīvu). Saņēmu, vakar pasūtīto,  svaigu maizīti “mountain bread” (kalnu maize).

Šodien nikna saule, bet vakarā gaidāms pērkona negaiss. Ceļu sākam kāpjot kalnā, lai soļotu pa taku augstu virs ciema. It kā bija opcija arī iet pa leju, pa ceļu, bet kāds skats, kur tad bauda? Mēs priecīgi, ka spējam tomēr tikt pāri grūtībām un neizvēlamies vieglākos ceļus, bet gan skaistākos.

Pēc 1.5h tiekam līdz ezeram ar ledaini aukstu ūdeni. Apkārt ezeram ir ierīkotas piknika vietas. Te mēs piestājam un arī ieturam pusdienas. Vēlāk pie ezera atnāca bars ar buļļiem, aizskatījos un aizmirsu savu piekabināmo pudeli (“plaušu”). Tagad man būs par 500ml mazāk ūdens un neērtības izmantojot savu 1.5l pudeli, jo rokās to nest nav ērti, atliek tikai likt somas sāna kabatā. Vispār es sapratu, ka man vajag ūdens sistēmu, kas ir daudz ērtāk izmantojama šādos pārgājienos, nekā ūdens pudeles.

Vēl pēc 1.5h gara ceļa uz leju, esam klāt Les Haudères, šeit ātri vien atrodam līdz šim labāko kempingu (27 CHF). Šeit ir baseins, duša (ar fēnu), virtuve un WiFi bez jebkādām papildmaksām. Super!

Iekārtojušies, sākam plānot rītdienas dienu. Rītdien bija paredzēts atkal nakšņot kalna namiņā – vienīgā iespējamā naktsmītne kalna galā, bet plāns izjuka. Šādās naktsmītnēs vieta ir jārezervē iepriekš. Ar divām iepriekšējām kalnu naktsmājām mums nebija nekādu problēmu, rezervējām dienu iepriekš un pat bija vēl brīvas vietas. Šoreiz vieta palikusi tikai viena, jo, kā vēlāk noskaidrojām, notiek riteņbraukšanas sacīkstes kalnos un tāpēc šajās brīvdienās brīva vieta ir tikai viena un sarunāt, ka mēs divatā sarūmēsimies, man neizdevās. Otrajā naktsmītnē, kura tika piedāvāta ceļvedī kā alternatīva, arī viss bija jau aizņemts. Vairāk opciju nav. Skaidrs ir viens, rītdien mēs kalnā nekāpsim un varbūt arī labi, jo šodien un rītdien līs. Visam klāt, augstākajā punktā, kurā mums rītdien pēc plāna būtu bijis jābūt, ir ziemai līdzīgi laikapstākļi un es, diemžēl, neesmu tam pienācīgi sagatavojusies, ir taču vasara. Visam jānotiek tā kā tam jānotiek.

Ap plkst.18 atnāca arī pērkona negaiss. Mēs ātri pavakariņojām un skrējām uz telti. Ārā zibeņo. Ātri izdomājam plānu rītdienai un ar lietus skaņām dodamies pie miera.

This slideshow requires JavaScript.

Iepriekšējā diena     Nākamā diena

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s