9.dienas pārskats (19.08.2017)

No Les Haudères līdz Grimentz

  • Distance – 16km
  • Laiks – 7h

2317BCB0-9A99-41CA-A3A8-DD0020DC8F06Naktī zibeņoja un lija lietus, bet bija ļoti silta nakts. Pamodāmies pirms plkst.7, nedaudz lija lietus un mēs nolēmām sākumā pabrokastot, lai nebūt jānovāc telts pa lietu. Virtuvē uzvārījām auzu pārslu putru, kamēr brokastojām, lietus jau norima. Pēc plkst.8 jau bijām veikalā un plkst.9.28 mums bija autobuss līdz ciematam La Sage (4km). Ceļu sākām no autobusa pieturas, te pat taka, kura ved atkal augstu kalnā, līdz par virsotnei Col de Torrent (2919m). Gājām kalnā apm.6km, ļoti lēnu, bet bez apstāšanās. Tā kā šodien ārā ļoti mākoņains, līdz ar to nevarēja saredzēt kalna galu, likās, ka ceļš kalnā ir bezgalīgs. Pēc apm.3h beidzot tikām līdz virsotnei, kur mums pavērās paradīzei līdzīgs skats uz ezeru Lac de Moiry un sniegotiem kalniem.

Otrpus kalnam ir citi laikapstākļi, šeit ir auksti, pūš vējš. Ceļu sāku T-krekliņā, bet šeit man ir jāuzģērbj termokrekls ar garām piedurknēm, silta jaciņa pa virsu, ap kaklu šalli un uz ausīm apsēju un tik un tā drebinos, kad vējš uzpūš.

Ieēduši pusdienas dodamies lejup. Ejot zemāk paliek siltāk, bet tik un tā vēsāk nekā otrpus kalnam, t-kreklā staigāt nevarēs. Lejā notiek riteņbraukšanas sacīkstes pa kalniem.  Tieši šis pasākums vainojams pie tā, ka mums bija šodien jāmaina dienas plāns, jo paredzētajās maršruta naktsmītnēs nebija brīvu vietu. Te pat arī burvīgais ezers ar neaprakstāmi skaistu ūdens krāsu, gar to arī turpinām mūsu ceļu. Kādu 1.5km nācās iet pa sacīkšu trasi, jo tā sakrita ar mūsu ceļu, bija nedaudz bailīgi iet pat gar maliņu, jo tie trakie nesas pa akmeņaino ceļu ar nenormālu ātrumu. Izskatījās pēc ļoti ekstrēma sporta veida, īpaši, kad sanāca redzēt kritušos uz trases.

Beidzot ap plkst. 17 bijām klāt, izslējām telti un gājām uz pilsētu, pēc gardumiem. Pilsēta ir ļoti skaista, mīlīgas koka mājiņas, šauras, bruģētas ieliņas, īstā Šveices stilā.  Šodien te rosība ne pa jokam, sacīkšu dēļ. Atgriežoties atpakaļ kempingā, pavakariņojam un dodamies pie miera. Starp citu, šajā kempingā nav ne dušas, ne virtuves, ne arī siltā ūdens un jāmaksā tikai kemperu nodoklis, kuru vajadzēja apmaksāt tūrisma birojā, līdz kuram mēs tā arī neaizgājām, nebija spēka.

This slideshow requires JavaScript.

Iepriekšējā diena     Nākamā diena

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s