Walker’s Haute Route

Detalizēti par Walker’s Haute Route

Ceļa segums un vide

Walker’s Haute Route ir pārgājiena taka no Francijas pilsētas Chamonix līdz Šveices pilsētais Zermatt, kura atrodas starp diviem Eiropas atpazīstamākajiem kalniem – Monblānu un Matterhorn.

  • Distance : 180 – 200km
  • Laiks :  12 – 14 dienas

Valoda

Vācu un franču valoda. Pamatzināšanas noteikti ir noderīgas, tomēr lielākā daļa vietējo iedzīvotāju visā maršrutā pārzina angļu valodu.

Ceļa segums un vide

Jūs varēsiet pieredzēt dažādu taku segumu zem kājām. Pārsvarā tās ir šauras taciņas, kuras vietām var būt akmeņainas, dažkārt ar kāpumiem, bet galvenokārt parastas zemesceļa takas. Būs arī sastopami mežu ceļi, slēpošanas trases, kā arī asfaltbetona ceļi.

Augstu kalnos būs jāšķērso īpaši stāvas kalnu pārejas, ar kustīgiem akmeņiem, kuros labi noderētu pieredze un laba līdzsvara izjūta. Vietās būs jākāpj stāvā kalnā pa iebūvētām kāpnēm. Ir arī ļoti īss ledāju posms, kas līdzinās pastaigai pa sniegu.

Taka ir marķēta ar trim paralēlām svītrām, sarkanu – baltu – sarkanu. No navigācijas viedokļa viss, kas jums būs nepieciešams, ir atrodams Cicerone ceļvedī, var noderēt arī GPS navigācijas kartes.

Haute Route nav viegla pastaiga kalnos, ceļā ir jāšķērso 11 kalnu pārejas un jābūt gatavam pavadīt ceļā no 4 līdz pat 7 stundām dienā.

Izmitināšanās

Ņemot vērā plaši pieejamo izmitināšanās iespēju klāstu, 95% ceļotāju nakšņo Haute Route iekštelpās. Kalnu mājiņas parasti ir aizpildītas sezonas laikā, tāpēc ir ieteicams savlaicīgi rezervēt sev vietu, jo var gadīties, ka vietu nebūs.

Gandrīz katra posma galapunktā ir kempings, kurā var uzcelt savu telti par nelielu samaksu. Kempinga vietās ir atrodamas labierīcības – dušas un tualetes telpas. Dušās pārsvarā ir aukstais ūdens, bet par atsevišķi samaksu var dabūt arī silto ūdeni. Kemping ārpus tam paraudzētajām vietām ir aizliegts, bet ir iespējams.

Ēšana un dzeršana

Haute Route maršrutā ir daudz restorānu, pārtikas veikalu un kafejnīcu. Jāizlemj tikai cik daudz esat gatavi tērēt ēdienam. Dažās lielākās pilsētiņās ir atrodami supermārketi, kuros cenas ir daudz draudzīgākas nekā mazajos veikaliņos pa ceļam. Vēl ir jāpatur prātā, ka mazie pārtikas preču veikali gandrīz vienmēr ir slēgti svētdienās un ka ēšanas Šveicē restorānā ir ļoti dārga, var gadīties, ka jāmaksā vismaz 20€ par maltīti vienai personai. 

Dzeramā ūdens avoti ir atrodami visa ceļa garumā, katrā pilsētiņā un kalnu mājiņā.

Kad doties ceļā

Haute Route pārgajienu sezona ir īsa, parasti mazāka nekā 3 mēneši, un laikapstākļi var ievērojami atšķirties šajā īsajā laika periodā.

Jūnijs ir mitrs visā Alpu reģionā un augstumos visticamāk vēl būs sniegs. Parasti pirmā Prafleuri, Louvie vai Forcletta pārejas krustošana notiek apmēram ap 5. jūliju, un tik un tā dažās vietās sniega kārta var būt līdz pat viduklim.

Jūlijs ir brīnišķīgs laiks Haute Route, īpaši, kad sniegs jau ir nokusis. Alpu pļavas ir zaļas, sāk ziediet ziedi, ganās aitas, kazas un govis, viss mirdz, ledāji un ūdenskritumi ir īpaši skaisti. Gājēju ir nedaudz mazāk nekā augustā.

Augusts ir pilns ar pārsteigumiem. Augustā ir iespēja redzēt vēlīno savvaļas ziedu ziedēšanu. Laiks parasti ir ļoti labvēlīgs. Vasara ir pilnā sparā. Arī ceļotāju skaits ir krietni vien lielāks nekā citos mēnešos.

Septembris ir neatklāts Haute Route noslēpums. No septembra sākuma līdz vidum ir vispiemērotākais laiks pārgājienam, jo šajā laikā ir mazāk nokrišņu un laikapstākļi ir vienmērīgāki nekā jūlija un augusta mēnešos. Parādās agra rudens krāsas, lapegles pārvēršas citronu dzeltenā krāsā.

Tālāk

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s