ŠOKOLĀDES KŪKA AR BIETĒM

Kūka ar bietēm! Jā, jā, tik tiešām ar īstām bietēm! Jāatzīst, ka biju patīkami pārsteigta par receptes gala rezultātu. Bietes un šokolāde izcili sader kopā. Lai galīgi izkliedētu Jūsu šaubas, vēlos piebilst, ka šī kūka nebūt negaršo pēc bietēm šokolādē. Tā ir neiedomājami mīksta, likās, ka nazis, bez jebkādas piepūles, pats slīd pāri kūkai. Tā ir neticami gaisīga, drūpoša un būtiski kūst mutē! Es pilnīgi noteikti varētu apēst visu kūku viena pati! Esmu sajūsmā par šo gardumu! Turklāt, biešu sastāvā esošie vitamīni sekmē sarkano asinsķermenīšu veidošanos, stiprina imunitāti un nostiprina asinsvadu sieniņas. Šis dārzenis lieliski spēcina organismu, bet šokolādes sastāvā esoša viela, sniedz baudas, laimes sajūtu un uzlabo garastāvokli! Austrālijas pētnieki uzskata, ka 100 g šokolādes katru dienu spēj pagarināt cilvēka mūžu pat par 6 gadiem.  Aptuvens kaloriju daudzums ~ 2750 kcal.

IMG_1028-0

Burvīgās sastāvdaļas 

  • 40g. pirmā spieduma olīveļļa (extra virgin)
  • 30g. kļavu sīrups + stēvija (vai vēl sīrups)
  • 30g. rūgtā šokolāde min.70% + rotāšanai
  • 250g. smalki rīvētas vai blendētas bietes (novārītas)
  • 3gb. olas
  • 250g. speltas kviešu milti
  • 2tk. cepamais pulveris
  • 3ēk. kakao pulveris
  • 1ēk. karoba pulveris (vai kakao)
  • šķipsna sāls

Kā uzburt

IMG_1039-0Uzkarsē krāsni līdz 175C.

Smalki sarīvē vai blendē novārītas bietes. Atsevišķā traukā sakuļ olas. Liek malā vēlākai pielietošanai.

Mazajā kastrolī ielej olīveļļu un uzsilda uz ļoti lēnas uguns. Siltai eļļai pievieno kļavu sīrupu un šokolādes gabaliņus. Maisa, līdz šokolāde ir izkususi, tad noņem no uguns. Katliņā pievieno biešu masu un sakultas olas. Kārtīgi visu samaisa. Visam mērces veidošanas procesam, sākot ar eļļas sildīšanu, ir jāaizņem apmēram 3-5 minūtes. Gatavo biešu mērci liek malā vēlākai pielietošanai.

 

IMG_1046-0Izsijā miltus, pievieno cepamo pulveri, kakao, karoba pulveri un sāli. Samaisa visas sausās sastāvdaļas, kad tas ir izdarīts, iemaisa biešu mērci.

Iesmērē cepamtrauku ar eļļu un izklāj mīklu. Liek cepties krāsnī uz 25 – 30 minūtēm, līdz brīdim, kad kūka ir nedaudz tumšāka un sākusi plaisāt virspusē, iekšai ir jābūt mazliet lipīgai. Ir svarīgi nepārcept kūku, citādāk tā būs ļoti sausa.

IMG_1059-0

Pasniegšana

Rotāšanā varat izpausties! 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s