RĪSU PIENA PLĀNĀS PANKŪKAS

Kas gan var būt labāks par pankūkām nesteidzīgā svētdienas rītā? Man personīgi, plānās pankūkas asociējas ar bērnību. Bezrūpīgie brīvdienu rīti, mammas ceptās plānās pankūkas ar pašu gatavoto aveņu ievārījumu.. Apburoša, vilinoša pankūku smarža. Šai pankūku mīklai nav jāpievieno cukurs var pat iztikt bez kļavu sīrupa, jo rīsu piens un speltas milti padara pankūkas saldas. Šī ir mana mīļākā plāno pankūku recepte. Es atzīšos, ka esmu ļoti nepacietīga plāno pankūku cepēja. Līdz es atklāju šo recepti, mēģināju cept pankūkas pēc mammas receptes un man nekad tās nesanāca tik labas kā mammai. Manas iznāca pārāk biezas, noteikti ne apaļas un ar apgriešanu man arī negāja viegli. Tad nu šīs receptes dēļ, esmu kļuvusi par daudz pacietīgāku pankūku cepēju un jau varu lepoties ar savu pankūkas izliešanas tehniku. Jo vairāk cep, jo plānākas un apaļākas tās sanāk. Lai nu kā, garšo tās apbrīnojami jebkurā formā. Aptuvens kaloriju daudzums 855 kcal (15 pankūkas)

IMG_1576 Burvīgās sastāvdaļas

  • 2gb. olas
  • 250ml. rīsu piena
  • 175ml. ūdens
  • 150g. speltas (plēkšņu) pilngraudu milti
  • 1ēk. pirmā spieduma olīveļļa (extra virgin)
  • 1ēk. kļavu sīrups (pēc nepieciešamības)
  • šķipsna sāls

Kā uzburt

IMG_1554Lielajā bļodā sakuļ olas viendabīgā konsistencē. Pievieno rīsu pienu, ūdeni, eļļu, miltus, sīrupu, šķipsniņu sāls un visu samaisa, līdz izveidojusies viendabīga, šķidra pankūku mīkla, bez kunkuļiem. Ieteicams atstāt mīklu atpūsties istabas temperatūrā uz 5-10 minūtēm. 

Pannu viegli iesmērē ar eļļu vai izmanto pannu ar nepiedegošu pārklājumu (non-stick). Sakarsušā pannā ar kausiņu ielej nelielu daudzumu mīklas un ar veiklu rokas apļveida kustību rotē pannu tā, lai mīkla izlīdzinās pa visu pannas pamatni. 

Neuztraucieties, ja pirmā pankūka nesanāk perfekta, ir nepieciešama pacietība un vairāki mēģinājumi, lai kļūtu par pieredzējušu pankūku cepēju:)

Apgriež pankūku izmantojot lāpstiņu, kad tās maliņas ir zeltaini brūnganas un cep otru pusi vēl vienu minūti.

PasniegšanaIMG_1549

Pasniedz ar savu izvēlētu pildījumu: krējumu, svaigām ogām vai augļiem, kļavu sīrupu, ievārījumu, jogurtu, medu vai jebko, kas vien ienāk prātā. Attēlā redzamās pankūkas ir pildītas ar biezpiena – melleņu masu.

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s