SALDO KARTUPEĻU BRŪNIJS

Šie brauniji garšo pasakaini un ir medus-saldi un veselīgi. Goda vārds! Saldie kartupeļi ir neticami labi: tie ir burvīgi uzturvērtībā, ar visām savām antioksidantu un pretiekaisuma īpašībām, kā ari cukura līmeņa regulēšanu asinīs. Tie satur gandrīz nepārspējamu daudzumu A vitamīna, kas būtiski stiprina organisma imunitāti pret infekciju. Katra porcija satur arī daudz brīnišķīgu šķiedrvielu, kas padara katru gabaliņu “lēni degošu”, kas nozīmē, ka šos ogļhidrātus organisms pārstrādās ilgāk, radot sāta sajūtu, enerģijas pieplūdumu un apmierinātību uz ilgāku laiku! Tātad, ja jums nepieciešams attaisnojums saldumu ēšanai, lūdzu, šeit tas ir! Tie ir veselīgi! Neaizmirstiet, ka kakao arī ir veselīgs, jo tas ir viens no labākajiem antioksidantu avotiem pasaulē. Aptuvens kaloriju daudzums ~ 740 kcal (2 personām)

 IMG_8845Burvīgās sastāvdaļas

  • 300g. saldais kartupelis 
  • 5gb. sulīgās dateles
  • 40g. pilngraudu auzu milti
  • 30g. samaltas mandeles (mandeļu milti)
  • 10g. kakao pulveris
  • 5g. karoba pulveris
  • ¼tk. cepamais pulveris
  • šķipsna sāls

Kā uzburt

IMG_8764Saldo kartupeli nomazgā, nosusina un sagriež daiviņās ar visu mizu. Liek jau iepriekš uzsildītā līdz 180C krāsnī uz 20 minūtēm, līdz tie kļūst mīksti. Kad saldie kartupeļi ir gatavi, tos atdzesē, tad noņem mizu un liek blenderī.

Kartupeļu masai pievieno sulīgās dateles un blendē līdz veidojas viendabīga – apbrīnojami krēmveidīga, salda un garšīga masa.IMG_8768

Pieliekam visas pārējās sastāvdaļas pie saldo kartupeļu un dateļu masas. Kārtīgi samaisām.

 

Gatavo masu liekam cepamtraukā ar izklātu cepampapīru, ievietojam sakarsušā līdz 180C grādiem cepeškrāsnī un cepam apmēram 20 minūtes. Braunijs ir pilnībā gatavs, kad, iedurot tajā nazi un izvelkot ārā, asmens paliek sauss. Izvelkam cepamtrauku no krāsns un ļaujam atstājam atdzist uz apmēram 10 minūtēm – tas ir ļoti svarīgi, tam ir vajadzīgs laiks pilnīgai gatavībai.

 

IMG_8868Pasniegšana

Pasniedz sagrieztu kubiciņos un bauda maziem kumosiņiem, uzņemot visus tā labumus.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s