Tikšana līdz sākumpunktam (27.07.2018)

No Bastias līdz Calenzana – GR20 ziemeļu daļas sākumpunkts

44B38A25-BD93-4DFC-B7B3-52F748AF3027Uz prāmja diezgan labi izgulējos, ausu aizbāžņi ir ļoti noderīga lieta. Guļammaiss notestēts, bija diezgan karsti, redzēs kā būs kalnos. Guļammaisu pirku jaunu, jo pagājušajā pārgājienā Alpos gulēju Andra maisā, jo viņam bija siltāks nekā man, bet viņš sala manējā. Šoreiz nopirku tik pat siltu, kompaktu un vēl ar dūnu pildījumu.

Pamodos ap plkst.6, sakravāju somu un gājām brokastot uz klāja. Šodienas uzdevums ir tikt sākumpunktā un noiet pirmo posmu. Sākumā mums ir jātiek uz citu Korsikas pilsētu Calvi. No prāmja nokāpām plkst.7.45, sagaidījām plkst.8.00, lai Bastia pilsētas tūristu informācijas centrā noskaidrotu tālāko maršruta plānu. Meklējot īsto pieturu iekāpu mīkstā suņu sūdā, saka jau, ka tas uz laimi vai uz naudu, tāpēc, izsmērējot sūdu pa ietvi, vienlaicīgi bija arī jāpriecājas. Tā kā autobuss uz Calvi atiet plkst.10.30, mums ir laiks kafijai ar kruasānu un pastaigai pa skaistajām Bastias ieliņām. Man šeit patīk.  Ārā ir ļoti karsts, jau plkst.8 rādīja 28 grādus, skatoties debesīs varētu pieņemt, ka dažās vietās ir apmācies un iespējams pat līst lietus.

8C65EB10-B026-461D-AD42-07BBF1B42263Ļoti laicīgi izbraucām un jau 13.00 esam Calvi, ieturam kārtīgas pusdienas un gaidām autobusu uz GR20 sākumpunktu – Calenzana. Kamēr pieturā gaidām autobusu, izpētu ceļvedi, rakstīts, ka pirmais posms ir “shock to the system”, 12km tīrā augšupceļa un ap 7h ceļā. Ārā jau ir 30 grādi, tā ir mūsu pirmā diena un kājas, pleci vēl nav raduši pie smagumiem, plkst.21 jau saule noriet, tas nozīmē, ka 2h būtu jāiet tumsā un jāmeklē ceļa apzīmējums, nākamā diena arī ir smaga un jāsāk ir agri, tas nozīmē, ka mēs normāli neizgulēsimies un visa nākamā diena būs sačakarēta. Ar to laikam arī pietiktu, lai saprastu, ka sākt šodien būtu neprāts, turklāt šovakar gaidāms pilns mēness aptumsums, par kuri vairāki cilvēki pamanījušies mani pabrīdināt un pabiedēt, ka nekur nevajadzētu doties šajā dienā. Es tad labāk neriskēju. Rītdien varētu sākt līdz ar sauli, nesteidzīgi noiet ceļu pirms pekles. Paliktu visa diena, lai atpūstos un uzņemtu spēkus nākamajai dienai, agri aizietu gulēt un atkal agri celtos. Izklausās taču daudz prātīgāk!

3BE381FA-BD07-4848-8AFD-4DAF5A3034DDKamēr es visu šo prātoju, tikmēr esam jau klāt Calenzanā un ir jāizlem, ko darīt (domas mums nesakrita). Kartē rāda, ka te pat pie pieturas ir kempinga vieta, kur arī nolemjam palikt. Šeit ir viss basic līmenī, ir dušas, tualetes, virtuve un placis teltīm. Uzcēlām telti zem koka, iegājām dušā, izmazgājām drēbes un viss šķiet daudz labāk nekā līdz tam. Ap plkst.17 aizejam līdz Calenzanas centram, ir tieši tik karsti, lai visas tīrās drēbes sasvīstu un gribētos atkal ieiet dušā. Izmetam līkumu caur centru, atpakaļceļā atrodam 10€ banknoti (atceraties kā es iekāpu sūdā šodien? re, kur tie labumi). Pa ceļam uz kempingu iegriežamies SPAR veikalā, pēc našķiem un rītdienas pusdienām. Rīt brokastīs būs spēka putra ar aprikožu ievārījumu vai medu, pusdienās būs maize ar tunci un salātlapām, bet vakariņās iemēģināsim ekspedīciju ēdienu.

Atgriezušies no veikala, apsēžamies pie piknika galda un baudām mieru un vasaru. Ap plkst.19 ielienu teltī, modinātājs uz plkst.4. Arlabunakti!

This slideshow requires JavaScript.

Iepriekšējā dienā     Nākamā diena

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s